Twitter Zil İşareti Nasıl Yapılır?

Dünyanın en önemli sosyal ağlardan biri olan Twitter'in twitter zil işareti nasıl yapılır? hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Sosyal medyanın günümüzde etkili olmasıyla kullanıcılar çevresinde olup bitenlere kısa bir süre içinde haberleri oluyor. Twitter kullanıcıları atılan tweetleri kolay bir şekilde takip edebilirler.

Twitter Zil İşareti Nedir?

Twitter uygulamasında zil işareti diğer kullanıcılardan bildirim alıp alınmasını sağlıyor. Zil simgesine dokunulması halinde üç seçenek karşınıza çıkar.

  • Tüm tweet'ler için cevap verme,
  • Bazı kullanıcıların tweetlerini ve bildirimleri alma,
  • Hiç bir bildirim alınmaması,

Anlık Olarak Bildirim Alma

Belli bir hesaptan bildirim almak isteyenler için cihazların Android ve iOS uyumlu olmaları yeterli olur. Bu işlem için kullanıcının ilk olarak uygulamaya giriş yapmaları gerekir. Bildirim almak isteyen kişinin profiline girilerek zil işaretine girmeniz gerekiyor.

Bildirimler Filtrelenir Mi?

Twitter kullanıcılarının neleri görebileceğini ve kimlerle iletişim kurma konusunda kontrol etme imkanı bulunuyor. Bildirimler konusunda kullanıcılar üç filtreleme seçeneği bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kalite filtrelemesi,
  • Gelişmiş filtreler,
  • Sessiz alınan kelimeler,

Twitter uygulamasını yeni indiren kişiler yukarıda ye alan seçenekler sayesinde filtreleme işlemlerini kolay bir şekilde yürütebilirler.

Kalite Filtrelemesi

Bu filtreleme seçeneği açıldığı zaman otomatik olarak gönderilmiş içerikler ve tweet'ler kalitelerine göre sınıflandırılabilir. Ancak daha önce takip edilen kişilerin bildirimleri filtrelenmiyor. Bildirim ayarlarında yer alan açma ve kapatma seçenekleri sayesinde bu işlem yapılabilir.

Gelişmiş Filtreler

Bu filtreleme sayesinde görmek istemediğiniz bazı hesapların tweet'lerini devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınız hesapların sizi rahatsız etmesini engellemiş olursunuz. Ayrıca hesabı büyük olan kişiler diğer kullanıcıları kontrol etme imkanları da bulunuyor. Bildirim sekmesi üzerinden bir davet göndererek bu işlemi yapabilirsiniz.

Sessiz Alınan Kelimeler

Görmek istemediğiniz bazı kelime ve kelime örneklerini içine alan bildirimleri kontrol etmeniz mümkündür. Yapacağınız ilk şey ilgili hesabın bildirimlerini sessize almanız yeterli olacaktır. Ayrıca daha önce takip ettiğiniz veya takip etmediğiniz hesaplarda buna dahildir. Sessize aldığınız hesaplardan gelen bildirimler bildirim sekmesinde görüntülemeye devam eder. Bu tür filtreleme seçenekler sayesinde kimlerin sizinle iletişim kurması konusunu kontrol edebilirsiniz.