Twitter Yorumları Nasıl Okunur?

Twitter yorumları nasıl okunur? Twitter, kullanıcıların tweet adı verilen 140 karakterlik kısa mesajlar gönderip alabildiği bir sosyal ağ sitesidir. Bazı insanlar Tweet’leri haber ve diğer bilgileri paylaşmak için kullanırken, diğerleri bunu arkadaşlarıyla ve yabancılarla iletişim kurmanın bir yolu olarak kullanır.

İster uzun süredir Twitter kullanıcısı olun, ister siteyi yeni tanıyor olun, hiç şüphesiz tweet'lere yapılan yorumları görmüşsünüzdür. Yorumlar, bir tweet hakkında geri bildirim almanın, diğer Twitter kullanıcılarının bakış açılarını görmenin ve hatta fikirleri tartışmanın yararlı bir yolu olabilir. Yorumları tweet'in bağlantısına tıklayarak veya sadece başlığı aşağı kaydırarak okuyabilirsiniz.

Birisi mesaj attığında, tweet'e bir bağlantı ve mesajı açıklayan kısa bir metin eklerler. Bağlantıya tıkladığınızda, tweet'in Twitter'daki sayfasına yönlendirilirsiniz. Orada, tweet'in tamamını, kullanıcının zaman çizelgesini okuyabilirsiniz. Zaman çizelgesi, o kullanıcıdan gelen tüm tweetlerin ters kronolojik sırayla bir listesidir. Ayrıca hangi tweetlerin diğer mesajlara yanıt verdiğini, hangi tweetlerin favorilere alındığını, hangi tweetlerin retweet edildiğini görebilirsiniz.

Twitter Yorumları Nedir?

Bir yorumu okumaya karar verdiğinizde, öncelikle yorumun türünü belirlemeniz gerekir. Üç tür yorum vardır: metin, resim ve bağlantı şeklindedir. Metin yorumları en basitidir, yalnızca tweet'e eklenen bir metin parçasıdır. Resim yorumları metin yorumları gibidir, ancak yorumla birlikte bir resim içerirler. Bağlantı yorumları resim yorumları gibidir, ancak bir web sitesine veya başka bir kaynağa bağlantı içerirler.

Herhangi bir tweet'e katılmıyorsanız, yanıtlayabilirsiniz. Cevap verdiğinizde, kendi tweet'inizi ve daha uzun bir yorum eklersiniz. Yorum, gönderdikten sonra kaybolur, bu nedenle insanların görmesini istediğiniz her şeyi eklediğinizden emin olun.

Twitter Yorumlarının Değeri Nasıl Belirlenir?

Yorumun türünü belirledikten sonra yorumun değerli olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Değerli yorumlar, tweet hakkında fikir veya geri bildirim sağlayanlardır. Ayrıca tweetin konusuyla alakalı yorumlardır. Değerlendirilmemiş yorumlar, konuyla ilgisi olmayan ve bunun yerine diğer kullanıcılarla tartışmak veya diğer kullanıcılar hakkında olumsuz yorumlar yapmak için kullanılanlardır.

Twitter kurallarını ihlal eden bir mesaj bulursanız, tweeti silmeli veya uygunsuz olarak işaretlemelisiniz. Tweet'i uygunsuz olarak işaretlerseniz, tweet zaman tünelinizde görünmez, ancak diğer Twitter kullanıcıları tarafından görülmeye devam eder.