Twitter Yeşil Nokta Nedir?

Twitter, kullanıcıların "tweet" adı verilen kısa mesajları paylaşmalarını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Tweetler, kullanıcının Twitter hesabından gönderilen herkese açık gönderilerdir. Bir tweet yayınlandığında, kullanıcının profilinde gerçek zamanlı olarak görünür ve o kullanıcıyı takip ediyorsa takipçiler bunu görebilir. Tweetler 140 karakterle sınırlıdır, bu da onların okunmasını ve paylaşılmasını kolaylaştırır.

Twitter yeşil nokta nedir? Twitter yeşil nokta dünyada bir fark yaratmaya yönelik bir sosyal girişimidir. Temel olarak, zamanınızı ve çabalarınızı değerli bir amaca bağışlamanın bir yolu. Zamanınızı belirli bir kampanyaya bağışlamayı seçebilir veya Twitter takipçilerinize seçilen bir kampanyaya para bağışlama şansı verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir Twitter yeşil nokta hesabı oluşturmak ve amacınızı pazarlamaya başlamaktır.

Twitter Yeşil Nokta Ne İşe Yarar?

Twitter yeşil nokta hesabı oluşturduğunuzda, Twitter reklam gelirinizin bir yüzdesini bu amaca bağışlar. Başka bir deyişle, bu sizin ve amacınız için bir kazan-kazan durumudur. Yalnızca reklam satışlarınızdan para kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda amacınız için çok sayıda gösterim elde edeceksiniz. Twitter çok popüler bir sosyal medya platformudur, kampanyanız çok fazla ilgi görecektir.

Twitter yeşil nokta adınızı orada duyurmanın harika bir yoludur. Ayrıca amacınızı kişisel Twitter sayfanızda ve takipçilerinizin Twitter sayfalarında tanıtabilirsiniz. Bağış oluşturmak için Twitter yeşil nokta özelliğini kullanabilirsiniz. Bir bağış sayfası oluşturabilir, takipçilerinizin seçtiğiniz kampanyaya para bağışlamasına izin verebilirsiniz.

Twitter Yeşil Nokta Nasıl Kullanılır?

Twitter yeşil nokta, insanların Twitter hesaplarını daha organize bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan bir hizmettir. Kullanıcıların hesapları hakkında bilgi bulmasına, güncellemeler göndermesine ve Tweetlerini takip etmesine yardımcı olur. twitter.com/settings/account adresine gidip "Yeşil Nokta" düğmesine tıklayarak erişilebilir.

Twitter yeşil nokta özelliğini kullanmak için önce Twitter hesabınızda oturum açmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra "Yeşil Nokta" sayfasına yönlendirileceksiniz. "Yeşil Nokta" sayfasında, tüm tweet'lerinizin zaman çizelgesinin bir listesini göreceksiniz. Twitter hesabınızda en son gönderileri görebilir, her bir gönderinizi kaç kişinin beğendiğini veya retweet ettiğini görebilirsiniz. Ayrıca Twitter hesabınız için "Zaman Tüneli İstatistikleri"ni de görebilirsiniz. Bu bilgi size kaç takipçiniz olduğunu ve kaç gönderi yaptığınızı söyler.