info@korkmazmedia.com
+908503461182

Instagram Videomu Kimlerin İzlediğini Nasıl Görebilirim?

Instagram Videomu Kimlerin İzlediğini Nasıl Görebilirim?
19 Eylül 2022
Korkmaz Media

Instagram videomu kimlerin izlediğini nasıl görebilirim, instagram akıllı cihazlarda ve web ağları üzerinden kullanılabilen bir görsel içerik paylaşma platformudur. Bu platformu cazip kılan şeyler arasında elbette filtreleri, global yapısı ve eğlence anlayışı yer almaktadır. Instagram'da yer alan fotoğraf ve video özelliğinin yanında diğer bir özelliği ise Reels videolarıdır. Instagram video izleme özelliği ile kullanıcıların paylaştığı videoların kaç kişi tarafından izlendiği bilgisi görüntülenebilir.

Ancak paylaşımları kimlerin görüntülediği hakkında bilgi bulunmamaktadır. İnstagram, ne yazık ki günümüzde dahi videoların kimler tarafından görüntülendiği bilgisini kullanıcılara sunmamaktadır. Bu sebeple sadece görüntüleme sayısını kullanıcılarıyla paylaşmaktadır. Eğer paylaşımınız takipçiniz veya kişilerce beğenilmişse buradan videonuzu izlediğine dair bir çıkarım yapabilirsiniz. Bu durum ise kesin bir çıkarım sayılmaz.

Instagram'da Görüntüleme Bilgisi Neden Gizlenir?

Instagram videomu kimlerin izlediğini nasıl görebilirim. 2017 senesinde yayınlanan instagram politikalarına göre bu bilgilerin paylaşılmaması adına çeşitli açıklamalarda bulunulmuştur. Paylaşımların kimlerce görüntülendiği bilgisi instagram'ın veri tabanında yer alır. Lakin bu bilgilere kullanıcıların erişmesi mümkün değildir. Bir başka uygulama olan YouTube tarafından da bu bilgi kullanıcılara açık değildir.

Bu bilgilerin saklanmasındaki amaç bilgilerin doğruluğundan kesin kes bir şekilde emin olmamaktan kaynaklanmaktadır. Dolaylı şekilde kullanıcılar görüntüleme bilgisine erişemezler. İnternette yer alan bazı web sayfaları bu bilgilere erişebileceğine dair haberler yer alır. Lakin bu haberlerdeki uygulama linklerine tıkladığınızda sizden instagram hesabınıza geçip kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi ister. Bu yöntemde kişisel bilgilerinizin çalınma olasılığı oldukça yüksektir. Bu yüzden güvenli yöntemler arasında yer almaz.

Instagram Video Görüntüleme Uygulamaları İşe Yarıyor Mu ve Bu Uygulamalar Güvenli Midir?

Instagram, günümüzde izlenme sayısı ve beğenen kişilerin bilgisini kullanıcılarla paylaşmaktadır. Lakin bazen izlenme sayısı ile görüntüleme sayısı arasında bir farklılık olur. Bu durumda izleyen kişi bilgisine ulaşmak isteriz. Ne yazık ki instagram, bu bilgiye erişimi kapatmış ve ek bir uygulama ile de bu bilgiyi sunmamaktadır. Her ne kadar bu bilgiyi sağlayacağını vaat eden uygulamalar bulunsa da güvenlik açısından oldukça tehlikelidirler ve kesin bilgi sunmaları mümkün değildir.

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta