info@korkmazmedia.com
+908503461182

Instagram Silinen Mesajlar Ve Fotoğraflar

Instagram Silinen Mesajlar Ve Fotoğraflar
15 Eylül 2022
Korkmaz Media

Kazandırılan yeni güncellemeler sayesinde, Instagram silinen mesajlar ve fotoğraflar geri getirilebilir. Bu sayede kullanıcı hata sonucu sildiği veya bilinçli silerek getir getirmek istediği mesajlar ve fotoğrafları, ihtiyaç duyduğunda geri getirebilecek. Instagram silinen mesaj ve fotoğrafları geri getirme yöntemleri kullanılarak, 24 saat yayınlanan hikaye paylaşımların geri getirebilir.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğrafları Ne Kadar Süre Saklanır?

Yeni güncelemeler ile kullanıcıların birçok kolaylık getiren Instagram yeni güncellemesi ile, çeşitli nedenlerle silinen fotoğrafların ve mesajların kullanıcı tarafından geri getirilmesi artık mümkün. Kullanıcı Instagram’dan talep ettiğinde, geriye dönük 30 günlük resim ve mesajları geri alabilir. Uygulama hikaye paylaşımlarının da geri alınabilmesine imkan verir. Hikaye paylaşımları, diğer paylaşımlardan farklı olarak, 24 saatlik paylaşımların geri alınmasına imkan verir.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Alınır?

Instagram kullanıcıları, herhangi bir yardımcı araç ve uygulamaya ihtiyaç duymadan, uygulamanın araçlarını kullanarak, mesaj ve fotoğrafları geri getirebilir. Silinen mesajlar ve fotoğraflar;

  • Kullanıcı uygulama penceresine giriş yaparak, kendi profil sayfasına giriş yapar.
  • Açılan sayfadan ayarlar sekmesi seçilir,
  • Açılan pencereden hesap seçeneği tıklanır.
  • Sonraki pencerede son silinmiş sekmesi tıklanır.

İşlem tamamlandığında, kullanıcı e-postasına 30 günlük süre içerisinde kullanıcı tarafından silinen fotoğraflar ve mesajlar gönderilir. Gönderilen mesajlar sıkıştırılmış olup, açılabilmesi için yardımcı araçların kullanılması gerekir.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğrafların Geri Alınması Hataları

Kullanıcı profilinden silinen mesajların ve fotoğrafların 30 günlük süre ile geri getirilmesine imkan veren Instagram, bu işlemin yapılması sırasında bazen hatlar oluşturmaktadır. Bunun nedeni, işlemin yapıldığı Instagram uygulamasının güncel yazılımının kullanılmamış olmasıdır. Eski sürümlerde son silinmişler linke bulunmaz.

Sorunun çözümü için uygulamanın güncelleştirilmesi gerekir. Kullanıcı güncel e-posta adresini sisteme kayıt etmediyse, gönderiler kullanıcıya iletilemez. Instagram tarafından gönderilen sıkıştırılmış fotoğraf ve mesajların açılabilmesi için güncel yardımcı programların kullanılmaması durumunda, gönderilere erişim sağlanamaz.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğrafları Ne Kadar Sürede Geri Alınabilir? Instagram uygulamasında mesaj ve fotoğrafların geri getirilmesine yönelik işlemler başarılı şekilde yerine getirildikten sonra, kullanıcı e-posta adresine giriş yaparak işlemin sonucunu bekler. Uygulamada silinen mesaj ve fotoğrafların yoğunluğuna göre gönderim süreleri de farklılık gösterir. Instagram’da silinen mesaj ve fotoğraflar en geç 24 saat içerisinde, kullanıcı e-postasına düşer.

Instagram Silinen Eski Mesajlar ve Fotoğraflar Geri Getirilebilir Mi?

Instagram kullanıcı profilinden silinen mesaj ve fotoğraflarını, kullanıcının talep etmesi durumunda 30 gün süreli geri getirmektedir. 30 günden daha eski fotoğraf ve mesajların geri getirilmez. Ancak bu durum olanaksız değildir. Kullanıcı kendi profilinde silmiş olduğu mesajlar ve fotoğraflar, gönderim yapmış olduğu profillerde hala görünmeye devam eder.

Bu durumda silinen eski fotoğraf ve mesajlar paylaşım yapılan kullanıcıdan istenebilir. Bazı yargılama durumlarında, mahkeme kararı ile kullanıcıya ait eski mesaj ve fotoğraflar, Instagram’dan talep edilir. Bu gibi durumlarda Instagram işbirliğine giderek, taleplere çoğu zaman olumlu yanıt verir.

 

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta