info@korkmazmedia.com
+908503461182

Instagram Reklam Kısıtlaması Kaldırma

Instagram Reklam Kısıtlaması Kaldırma
14 Eylül 2022
Korkmaz Media

Sosyal medya platformlarından biri olan ınstagramdan reklam verenlerin karşılaştığı bir sorun olan ınstagram reklam kısıtlaması kaldırma merak edilen konular arasındadır. Reklam ihlali sebebiyle hesabı kapatılan çok kullanıcı vardır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için her sosyal platformun kural ve şartlarının iyice araştırılıp okunması gerekir. Reklam politikalarına uygun olarak reklam vermek gerekir.

Instagram Reklamları Niye Kısıtlanır?

Pek çok farklı sebebe dayanarak reklam kısıtlaması alınabilir. Bunun bazı sebepleri şunlardır;

  • Küfürlü içerik paylaşımı
  • Küfür içeren reklamlar
  • Yazım ve imla kural ihlali
  • Cinsellik içeren reklam paylaşımları
  • Kişi ve kurumları dolandırmaya yönelik sahtekarlık içeren reklamlar
  • Yasal olmayan hususlardaki reklam paylaşımları

Yukarıda sıralanan alanlarda ihlal söz konusuysa hesabınızın reklam kısıtlaması alması, hatta hesabın kapatılması bile söz konusudur.

Reklam ve Tanıtım Ödemelerinin Kısıtlamadaki Rolü

Instagram reklamları doğrudan hedef kitleye ulaşmak için en yararlı uygulamalardan birisidir. Reklamların kısa vadede satışları arttırdığı, çoğu işletme hesabı tarafından desteklenen bir kanıdır. Bu yüzden reklam ihlali hem hesabınızdaki takipçi kitlenizi kaybetmemeniz hem de satışlarınızın düşmemesi için çok önemlidir.

Reklam ihlali yapmamaya özen göstermek adına reklamınızı doğru bir inceleme süzgecinden geçirmek şarttır. Reklam ödemeleri otomatik olarak alınır. Bu sırada bazı bankalar bazı ödemeleri onaylamayabilir. Buna engel olmak için bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek bu ödemelerin tarafınızca onaylandığını söyleyerek çözüme kavuşturabilirsiniz.

Basit Görünen Ama Kısıtlamanın Önünü Açan Etmenler

Reklamda verilen içeriğin erilmek istenen asıl mesaj ile uyumsuzluk içermesi, reklamdaki ürünün satışı sırasında riskli kullanımına yönelik bilgi verilmemesi ve şikayet gelmesi veya ürün hakkında içerikle alakasız bilgiler verilmesi reklam kısıtlamasına tabi tutulacak diğer nedenler arasında gösterilebilir.

Reklam Kısıtlamasını Nasıl Kaldırırım?

Reklam kısıtlamalarına ve reklam hesabı kapanmalarına sebep olan tüm etkenleri öğrendikten sonra, kısıtlamanın nasıl kaldırılacağı hakkında bilgi verelim. Instgramın tüm kullanıcıları Whatsapp iletişim veya Instagram üzerinden gerekli departmanları ile iletişime geçerek bu sorunlara çözüm sağlayabilir. Sonrasında reklam içeriklerini kontrol edip kural ihlallerini düzenlendikten sonra sorun yaşamadan reklam çıkışlarınızı devam ettirebilirsiniz.

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta