info@korkmazmedia.com
+908503461182

Instagram Konum Ekleme

Instagram Konum Ekleme
09 Eylül 2022
Korkmaz Media

Kullanıcılar tarafından merak edilen ınstagram konum ekleme işlemi paylaşılan fotoğraf ve videoların nerede çekildiği ve nerede olduğunuzu belirten bir Instagram özelliğidir. Tüm dünyada milyonlarca kullanıcı olan Istagram uygulamasında konum ekleme özelliği çok uzun süreden beri bulunuyor. Ancak Instagram ailesine yeni katılan üyelerin bunda haberi olmayabilir.

Instagram Konum Ekleme Nedir?

Instagram kullanıcıları konum ekleme özelliğinden yararlanarak paylaşımlarda bulunabilirler. Paylaşılan içerikler için konum ekleme kısmına gelmesi halinde nerede olursa olunuz tüm konumları kolay bir şekilde gelerek ekleme işleminde bulunabilirsiniz. Konum ekleme işleminde herhangi bir sınır sözkonusu değildir.

Instagram Üzerinden Fotoğraflara Konum Ekleme

Instagram uygulamasını kullanan bazı kişiler konum ekleme hakkında fazla bilgileri bulunmuyor. Instagram fotoğraflarını konum eklemek için şu adımlar takip edilmelidir.

  • İlk olarak Instagram uygulamasına girilmesi gerekir.
  • Instagram ana sayfası üzerinde bulunan artı simgesine gidin.
  • Telefonda yer alan fotoğraf ve video gelir.
  • Uygulanmak istenilen filtreyi seçin.
  • Fotoğrafın altına yazı yazılabilen ve arkadaş etik yapılan alan karşınıza gelir.
  • En son eklenmek istenen konum bulunduktan sonra konu ekleme işlemi gerçekleştirilir.

Yukarıda yer alan işlemler sayesinde istediğiniz konumu kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Instagram Konum Servisi Açma

Uzun yıllardan beri kullanılan Instagram uygulaması konum ekleme işlemini doğru bir şekilde kullanılması için konum servislerinin açılması gerekir. Konum ekleme için konum servislerin açılması şarttır.

Instagram Konum Ekleme Neden Önemli

Instagram konum ekleme bazı durumlar için oldukça önemli olurken bazı durumlar için pek önem arz etmiyor. Instagram konum eklemenin sağladığı en önemli faydalardan bir tanesi takipçi artırmak oluyor. Ayrıca Instagramı gizli olmayan kişiler yaptıkları paylaşımlarla keşfete düşme ihtimalleri de vardır. Böylelikle keşfete düşme halinde diğer kullanıcılar sizi takip etmeye başlar. Herkes tarafından görüldüğünüz için büyük bir kitleye ulaşmış olursunuz.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Kaldırılır?

Instagram gönderileri üzerinde yer alan konumların kaldırılması oldukça kolaydır. Paylaşılan gönderinin üstünde yer alan üç noktanın üzerine tıklanması gerekir. Daha kullanıcının karşısına gelen seçeneklerden düzenle işlemini yapabilir. Bu alanda konum ekleme işlemi yapılacağı gibi aynı zaman konum kaldırma işlemini de yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta