Facebook Çöp Kutusu Nerede?

Yıllardır kendisini büyük ölçüde geliştirmeyi başaran facebook uygulaması adeta sosyal medyanın devi olmayı başarmıştır. Yüksek kullanıcı kitlesine sahip olan bu uygulama, kişilerin belli sebeplerden dolayı silmiş olduğu gönderilere ulaşma hakkını sunmaktadır. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar artık çöpe atmış oldukları tüm gönderilere tek bir tuş ile ulaşabilme hakkına sahip olacaktır. Peki, facebook çöp kutusu nerede? kısaca bir göz atalım.

Facebook Çöp Kutusu Ne İşe Yarar?

Facebook uygulamasında yer alan etkinliğimi yönet seçeneği sayesinde kullanıcılar akışta yer almasını istemediği tüm bildirimlere erişebilme hakkına sahip olmaktadır. Uygulama içerisinde çöp kutusuna iletilmiş olan tüm gönderiler belirli süre sonunda zaman çizelgesinden silinmektedir. Fakat uygulamanın arka planında yer alan çöp kutusunda bu iletiler 30 gün saklı kalmaktadır. Bu süre içerisinde çöp kutusuna girerek silmiş olduğunuz gönderileri tekrardan zaman çizelgenize eklemeniz mümkündür. Arşiv bölümü ise paylaşılmış olan gönderiyi kimsenin görmemesini isteyen kişiler için oluşturulmuş bir bölümdür. Burada kendiniz gönderinizi arşivleyebilir ve yalnızca istediğiniz zaman buna ulaşabilme hakkına sahip olabilirsiniz.

Facebook Çöp Kutusuna Nasıl Erişirim?

Facebook uygulamasında yer alan fotoğraflarınıza, videolarınıza ve gönderilerinize paylaşımda bulunduğunuz cihaz içerisinde yer alan hareketleri yönet adlı sekme üzerinden erişebilirsiniz. Hareketlerimi yönet adlı kısımda birçok seçeneği seçebilme şansınız vardır:

  • Arşive taşı adlı seçenek ile arşive taşıdığınız tüm iletileri yalnızca siz görebilirsiniz. Eğer ki burada yer alan gönderileri geri yüklemek isterseniz iletiyi herkesin görmesini sağlamış olursunuz
  • Çöp kutusuna taşı adlı seçenekte çöp kutusunda yer alan ürünler sadece 30 gün boyunca kalıcılığını sürdürmektedir. Bu süre sonunda çöp kutusunda yer alan ürünler geri alınmazsa paylaşımlar otomatik olarak silinmiş olacaktır.

Hareketler kısmında yer alan tüm ürünler dilediğiniz zaman arşive taşınabilir veya çöp kutusuna taşınabilir. Hem arşiv hem de çöp kutusu bölümüne uygulamada yer alan hareketlerimi yönet adlı seçeneğe tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çöp Kutusundaki Ürünü Geri Yükleme

Facebook uygulamasına giriş yapın ve üst kısımdaki profil resminize dokunarak profil sayfasına girin. Profil resminin altında yer alan üç noktaya ve buradan hareket dökümüne dokunun. Ardından çöp kutusu adlı seçeneğe dokunun. Burada geri almak istediğiniz ürünün üzerine tıklayarak geri yükle seçeneğe basın.