Facebook Business Manager Nedir?

Facebook yıllardır herkes tarafından bilinen ve kullanılan oldukça yaygın bir sosyal medya platformudur ve pek çok kişi tarafından facebook business manager nedir? Sorusu sorulmuştur. Her geçen gün yenilenen ve gelişen facebook üzerinden pek çok marka reklam vermeye başladı. Reklam verenlerin işlerini daha kolay yürütebilmesi için facebook, yeniliklerinin arasına facebook business manager özelliğini ekledi.

Gittikçe yayılan bu özellik markaların kafasında facebook business manager nedir? Gibi sorular oluşmasına sebep oldu. Facebook business manager, reklam verenlerin facebook üzerinden yaptıkları pazarlama eylemlerini kendi işletmeleri içindeki ve dışındaki ortaklarıyla bütünleşmelerine yardımcı olan bir sistemdir.

Tamamen ücretsiz olan facebook business manager sistemi;

  • Marka için verilen reklamları milyonlarca kişinin göreceği bir ortamda yayınlama ve reklamları takip etme
  • Marka sayfalarını ve reklam hesaplarını kolayca yönetme
  • Markayı yönetmesi için herhangi bir ajans ve pazarlama ortağı ekleme amaçları ile rahatlıkla kullanılabilir.

Facebook Business Manager'ı Kimler Kullanabilir?

Farklı büyüklükteki bütün işletmeler facebook business manager sistemini kolaylıkla kullanabilir. Markalar, işletmelerine ait varlıklarını ve tüm bilgilerini tek bir hesaptan yönetebilmek için bu sistemi kullanıyor. Bu sistem sayesinde kişisel facebook hesaplarındaki bilgiler ile işletmelere ait bilgiler birbirine karışmadan, tamamen düzenli bir şekilde yönetiliyor.

Hangi Durumlarda Facebook Business Manager Kullanılmalı?

Tabii ki reklam verme gibi işlerle ilgisi olmayan normal birisi, normal bir facebook hesabı kullanmalı. Peki, ne gibi durumlarda facebook business manager sistemi kullanılmalı?

  • Eğer sahip olunan işletmenin bir pazarlama ekibi varsa, facebook veya instagram üzerindeki işletmenin pazarlanması ve yönetilmesi için birden fazla kişi çalışıyorsa
  • Facebook üzerinden açılmış farklı sayfalar, reklam yapmak için kullanılan hesaplar ve benzeri uygulamalar varsa
  • İşletme için kullanılan sayfa veya reklamları yönetme konusunda başka bir tedarikçi kişiden yardım alınıyorsa
  • İşletme için yapılan tüm faaliyetlerde sahiplik yetkisi isteniyorsa
  • En önemlisi de işletme için açılan sayfalar, verilen reklamlar ve diğer tüm bilgiler güvende tutulmak isteniyorsa facebook business manager sistemi kullanılmalıdır. Bu sistem sayesinde işletme reklamları daha fazla ve daha kontrollü bir şekilde herkese yayılmaya devam eder. Facebook business manager reklamlarınızı çok kolay bir şekilde yönetmenize yardım eder.